Eleganckie i stylowe drzwi nowoczesne i tradycyjne

eleganckie drzwi białe

Kupując drzwi zewnętrzne do domu, zazwyczaj kierujemy się ich niską ceną i efektownym wyglądem. Niestety najczęściej popełniamy poważny błąd, nie wiedząc, że najważniejszym czynnikiem, który musimy wziąć pod uwagę, jest wysoka funkcjonalność. Podstawową rolą, jaką mają do spełnienia solidne drzwi zewnetrzne jest ochrona, zarówno przed czynnikami atmosferycznymi, jak i wizytą nieproszonych gości.

Bezpieczeństwo na pierwszym miejscu.

Najważniejszym, co musimy wziąć pod uwagę przy zakupie, jest rodzaj materiałów, z których wyprodukowano interesujące nas drzwi zewnętrzne. Ceny poszczególnych modeli zależą najczęściej właśnie od tego i trzeba sobie jasno powiedzieć, że wysoka jakość nie jest tania. Większość klientów nadaj jednak decyduje się na najtańsze drzwi zewnętrzne pcv, ale takie nieprzemyślane decyzje mszczą się bardzo szybko. Tworzywa sztuczne, przy dobrej izolacji pianką poliuretanową czy styropianem ochronią dom przed mrozem lub wilgocią, ale włamywacz poradzi sobie z nimi w mgnieniu oka. Dlatego, kiedy zależy nam na właściwym zabezpieczeniu posiadanego mienia, a nierzadko również zdrowia naszych bliskich, warto zainwestować w najlepszą ochronę. Mogą ją zapewnić jedynie wytrzymałe drzwi zewnętrzne metalowe, choć nie musimy od razu kupować najdroższych drzwi antywłamaniowych zewnętrznych, równie dobrze sprawdzą się tańsze stalowe lub aluminiowe, pod warunkiem, że zostaną wyposażone w mocne zamki i wielopunktowy system ryglowania.

Drzwi dopasowane do stylu.

Nie da się jednak ukryć, że tak samo ważna, jak bezpieczeństwo jest dla nas estetyka i chcemy, aby zamontowane drzwi zewnętrzne idealnie pasowały do stylu architektonicznego oraz kolorystyki budynku. Jeśli jego bryła jest na wskroś futurystyczna, to w tym samym stylu musi być i wejście do domu. Te wymogi spełnią nowoczesne drzwi zewnętrzne zrobione np. z aluminium, utrzymane w podobnej stylistyce jak cały dom. Z kolei miłośnicy tradycyjnych willi, często przypominających małe pałacyki, powinni wybrać klasyczne drzwi zewnętrzne drewniane, które można umieścić w specjalnym wykuszu. Najlepiej będą wyglądały drzwi dwuskrzydłowe zewnętrzne, tworzące szerokie i gościnne wejście. Mogą być w nich też umieszczone niewielkie szybki, a nawet kolorowe witraże, jeszcze bardziej podkreślające ich urok.

Podobne, sprawdzone zasady można zastosować również przy wyborze drzwi wewnętrznych. Cena ich nie jest zbyt wysoka, a korzystne promocje stosowane przez wielu producentów umożliwiają zakup modeli z najwyższej półki. Z naszych mieszkań, zwłaszcza tych starych blokach, powoli znikają niepraktyczne i nieestetyczne drzwi wewnętrzne białe, zmora każdego pana domu, który co roku musiał je malować. Zastępują je zarówno nowoczesne drzwi wewnętrzne z tworzyw sztucznych, które w pomieszczeniach sprawdzają się doskonale, albo bardziej tradycyjne, ale niezmiennie modne i eleganckie drzwi drewniane wewnętrzne. Mogą to być także wyjątkowo praktyczne drzwi wewnętrzne przesuwne, dające duże oszczędności miejsca, jak i estetyczne drzwi wewnętrzne szklane, wpuszczające dzienne światło do każdego pokoju.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.